Женский журнал TerraWoman. Все, что хочет знать женщина - в одном журнале

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )  

История благодарностей участнику Iren ::: Спасибо сказали: 2 раз(а)
Дата поста: В теме: За сообщение: Спасибо сказали:
27.5.2009, 15:07 Лактация
Лампочка, держись всё будет ок, у меня тоже были проблемы с молоком. да и сейчас его день больше день меньше, но я борюсь и буду бороться до последнего, чего и тебе желаю, вот выложу советы, которые дала мне моя опытная подруга, почитай. мне многое помогло...
Я специально малую не убдила хотя она у меня тоже любительница поспать. и ещё ешь побольше, гречка, каши молочные какао, творог, я ем много, поправляюсь, но только не поем, замечаю, что молока стает меньше, так что приходится топтать.....и всё время пей, до и после кормлоения. но тебе и самой должно хотеться..... Надеюсь ты поймёшь по украински. просто нет времени переводить, малая плачет....

1. Як правильно кормити дитину?

Щоб дитина наїдалась, треба правильно прикладати її до груді.
Ознаки того, що дитина їсть правильно:
А) носик дитини торкається груді (але я все одно трішки притримувала грудь, щоб не перекривати дитині дихання);
Б)животик дитини притуляється до живота мами;
В)і головне: НИЖНЯ ГУБКА ДИТИНИ ПОВИННА БУТИ ВИВЕРНУТА!!! (Це означає, що дитина правильно взяла грудь – захоплювати треба не тільки сосок, але і всю ореолу (навколососочний кружок) знизу!!!).

Під час годування мама повинна сконцентрувати свою увагу і слідкувати за тим, щоб дитина взяла не лише сосок, а і нижню частину ареоли (я брала в руки сосок разом з ареолою, сжимала трохи їх і вкладала дитині в ротик). Таким чином попереджається заглотування повітря при смоктанні. Якщо дитина захопить повітря, то у неї пустота у шлунку заповниться цим повітрям, у дитини з’явиться відчуття ситості і він перестане смоктати, крім того, пізніше у маленького від повітря заболить животик. Дитина за перші 7 хвилин висмоктує ¾ молока, а потім, зазвичай, починає пити повільніше, або може подрімати. Таким чином вони відпочивають, адже смоктати – ЦЕ ДУЖЕ ВЕЛИКИЙ ТРУД! У таких випадках, я піднімала малого вертикально і давала йому випустити повітря. А потім знову прикладала до груді. Я кормила по 25-30 хв одну грудь. Коли лактація ще не налагоджена, можна давати дитині дві груді, але потім бажано перейти на 1 грудь за одне годування.

Також для успішного вигодовування корисно знати про структуру грудного молока і його баланс.
Молоко складається з переднього і заднього молока. Переднє – зазвичай прозоре і водянисте, воно забезпечує потребу дитини у воді (при ГВ дитині не дають пити навіть воду, оскільки вона напивається з груді). Заднє молоко важче видобувати, воно набагато пожив ніше і саме ним дитинка і наїдається. Це молоко насиченого білого кольору.
Є таке поняття, як баланс грудного молока. Це означає, що дитину треба покормити, а коли вона починає крутитися, дати їй перепочити і знову прикласти до груді, саме для того, щоб вона попила заднього молочка. Навіть, якщо ти не чуєш глотання, дитина все одно його підтягує і випиває. Через те, при перших ознаках неспокою не можна маленькому давати одразу другу грудь, оскільки він не отримає заднього молока, з іншої груді поп’є переднього і, як наслідок, не наїсться, а твоє молоко почне горіти (читай пропадати…)

Ще необхідно знати, що гормон пролактин, який відповідає за виробітку грудного молока, виділяється ВНОЧІ! А тому ні в якому разі не можна нічні годування заміняти пляшечкою!!! Бо молоко пропаде взагалі.

Для того, щоб було молоко, дитину треба якнайчастіше прикладати до груді! І не підгодовувати сумішшю!

Такого поняття як «немає молока» не існує. Науковці довели, що жінки не можуть кормити дитину самі лише в рідких випадках (тільки в 3% зі 100%!!!), все інше – це просто невміння цього робити!
Такі поняття як «синє молоко», «рідке молоко», «непоживне молоко» - це теж міф!!! Якість материнського молока не залежить від форми груді, кольору молока і т.д. Якість його залежить лише від дитини, а точніше, від її віку, оскільки молоко підлаштовується під дитину: перших 3-4 дні – це молозиво, жовтуватого кольору, насичене імуноглобулінами (те, що захищає дитину від хвороб і формує її імунітет), далі місяців до 3 «незріле» молоко, тобто лактація (виробіток молока у мами) ще не стабільна, і її можна успішно налаштувати (тому до 3 місяців говорити немає молока чи не вистачає – це смішно!), і від 3 міс. до 1р і 3 міс (в середньому) – «зріле» молоко, далі, зазвичай, починається період «інволюції» - це коли мамине молоко по своєму складу і якостям стає схоже на молозиво, триває в середньому до 2,5-3 років, і закінчується одночасним угасанням рефлексу смоктання у дитини і заміною клітин груді, що постачають молоко на звичайні м’язові клітини. Тобто проходить природній спосіб відмови дитини від груді (на замітку: мами, які пережили інволюцію, на 98% захищені від раку груді, оскільки всі клітини омолоджуються, змінюються на нові).

2. Як треба харчуватись мамі, що кормить дитину.

Я додаю статтю. Де гарно розписано, що можна, а чого не треба їсти мамі, яка годує груддю.
Від себе лише додам, що на першому місяці життя не треба їсти нічого такого, що визиває у дитини колікі, діатез (алергію) і больові відчуття. Це, перш за все, продукти, напічкані різною хімією, варені і сирі овочі та фрукти (окрім буряка). Варену, тушену капусту, борщі – 100% не можна їсти, коли дитині буде місяць, трошки попробовать сиру капусту, якщо не буде колік і здуття – можна їсти. І взагалі, всі нові продукти вводити по 1 в тиждень, щоб бачити на них реакцію дитину.
100% не можна – копчене, гостре, мариноване, жарене, магазинні ковбаси (чуть-чуть варенкі і от, якщо дуже хочеться), цитрусові, гриби, щавель, бройлерних кур, жирного молока (можна кефіру чи молока нежирного і не більше 1 стакана в день), сок – не більше 1 ст в день (бажано обійтися і без цього), згущенки, ванілі, шоколад, фруктові йогурти, часник, ніяких домашніх закруток, а тим більше маринованих огірків, помідорів!
Каші можна їсти всі, тільки якщо в дитини запор, то не вживати рисову.
Обов’язково треба пити компоти із сухофруктів (окрім сливового).


3. Що робити, щоб збільшити лактацію?

1) перш за все, частіше прикладати дитину до груді ( у твоєму випадку треба намагатися поступово відмінити суміш, зменшуючи дозу, краще частіше до груді приклади, одну грудь – 30 хв, і тільки тоді другу, навіть якщо там не багато молока, дитина натяне ще, а якщо не будеш давати смоктати, то молоко взагалі пропаде!);
2) не пропускати нічних годувань;
3) перед годуванням, хвилин за 15, випити тепле пиття (чаю зеленого з невеликою кількістю молока, не додавай згущену – на неї у всіх дітей алергія, можна купити спеціальний чай для кормящіх, мені допомагала «Хумана»). Тепле пиття повинно бути частим, можна випивати не дуже великими порціями (по 100 десь), але кожних півгодини-годину, оскільки мамі постійно потрібно поповнювати запаси води (може ти вже замітила, що коли кормиш груддю, дуже хочеться пити, тому на прикра ватній тумбочці має стояти графін з питтям - ідеально теплий чай чи компот із сухофруктів!).
4) При годуванні треба слідкувати, щоб дитина правильно брала сосок, ти маєш знаходитись у зручній позі (додаю тобі статтю «Техника кормления грудью» з ілюстраціями).
5) ОСНОВНЕ ПРАВИЛО: не хвилюватись, не нервуватись, побільше спати (я робила це разом з дитиною – тільки він закриває оченята - і я одразу). Для успішної лактації бажано, щоб мама і дитина сплати разом. Треба, щоб з дитиною був тісний контакт, для цього роздягай його, бери до себе на живіт, і лежіть гола шкіра до голої шкіри, поноси його, погладь, просто подивись на нього – від цього дуже прибуває молоко, це факт! Кількість молока залежить від того, що в голові, т побачиш – тільки почнеш захоплюватися маленьким, і молоко одразу прибуває, не зря пролактин називають «гормон любові». Є випадок, коли в одній африканській країні померла мама, кормити дитя не було чим, от молоко пішло у 70-річної бабусі, так вона любила дитину! Є поняття РЕЛАКТАЦІЯ – це коли молоко остаточно пропало, а потім мама відновлює грудне вигодовування (одна моя знайома півтора місяці кормила дитя сумішшю, грудь взагалі не давала,а потім вирішила повернути молоко – за місяць вона це зробила, і до 7 місяців дитя було виключно на ГВ!). Так що нічого важкого немає в успішному вигодовуванні, я ще раз добавлю, що говорити про те, що молока не вистачає. Коли дитині 2 тижні – це не правильно, лактація ще просто не налаштована, і якщо докласти зусиль – ти викормиш свою дитину сама!!!
6) Для підвищення лактації можна заварювати зерня тмину, укропу чи фенхелю по пів чайної ложки на чашку кип ятка , дати настояти 5-7 хвилин і пити теплим (2 р в день).
7) В аптеці продаються таблетки «Апілак» - можна їх спробувати, і якщо в дитини немає алергії – вживати за інструкцією;
8) Так само «Лактогран» і «Мамогран» - це гомеопатія, вживати за інструкцією.
9) Також допомагає масаж груді – це бажано робити ввечері і лежачи, а також, якщо є можливість, контрастний душ на ніч ( 4-5 разів змінити воду і закінчити гарячою).

4. Яка користь від грудного молока?

Я думаю, що ніхто не буде заперечувати, що найкорисніше для дитини – це мамине молоко. Там є всі необхідні мікроелементи, імуноглобуліни (те що дає дитині імунітет), проти алергени (бореться з діатезом), воно завжди сталої температури (36,6 градусів), стерильне, найбільше підходить для дитини, не дражнить ще не стабільний кишечник і мікрофлору дитини (як суміші, наприклад). Крім того, діти, які знаходяться після року на ГВ
мають вищий рівень IQ (розумові здібності) – це доведений факт! У дітей-груднічків стабільніша нервова система і т.д. (зараз у всіх психотестах (їх часто складають при прийомі на роботу) є питання – до якого часу вас кормили грудним молоком?). Грудне вигодовування – це тісний психоемоціональний контакт з дитиною, коли мама прикладає дитину до груді, вона відчуває себе ЗАХИЩЕНОЮ, ПОТРІБНОЮ, ЩО ЇЇ ЛЮБЛЯТЬ!!!
Котя,
19.4.2009, 14:57 роды
Девчёнки, могу точно написать, что роды - это не страшно!!! это естественно! И очень важно что б муж был рядом, мне это здорово помогло. Сами роды были сложными, 26 часов, за это время я ничего не еле и не спала, к тому же у меня была температура 38,5 а схватки у меня были нестандартные, может оттого и долго рожала - по 30 секунд максимум, а это мало. Я очень рада что обошлась без эпидуралки, рада что прочувствовала всё от начала до конца, онечно было больно, но всё равно это не сравнится с тем что чувствешь когда манюню кладут на живот. муж в это время плакал!!!! рожала я сидя на стульчике, кстати прикольно, а вобще весь процес ходила по палате, и пригала на мячикке, даже с капельницей....правда капельницу поставили уже в конце. в родсзале я была с 7 вечера до 2 ночи, то есть тоже джовольно долго, но всё уже забылось и соталось только чувство безграничного СЧАСТЬЯ!!!!
Яра27,

Текстовая версия Сейчас: 17.4.2024, 1:01